ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10166488
*
nr 1016 6488
Spegel
Teak, höjd: 122 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2016
kl 18:43:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 12:33:30
1
100 kr
30/1 18:55:01
2
Vinnande bud
31/1 10:53:50
3
250 kr
31/1 10:53:50
2
300 kr (Budbetjänt)
1/2 14:41:52
3
350 kr
1/2 14:41:52
2
400 kr (Budbetjänt)
1/2 15:59:49
3
450 kr
1/2 15:59:49
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1016 6488
Spegel
Teak, höjd: 122 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 12:33:30 | 1 | 100 kr |
30/1 18:55:01 | 2 | Vinnande bud |
31/1 10:53:50 | 3 | 250 kr |
31/1 10:53:50 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
1/2 14:41:52 | 3 | 350 kr |
1/2 14:41:52 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
1/2 15:59:49 | 3 | 450 kr |
1/2 15:59:49 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29